Centrální Alpy - výjezdy za létáním

Pojeď s námi za termikou do Centrálních Alp. Dle počasí bychom rádi polétali na dvou z uvedených míst: Kössen, Wildkogel, Zell am See, Greifenburg nebo Tolmin. Odjíždíme 3.7. v podvečer, návrat v noci z 8. na 9.7.

Kössen- je klidné městečko na rakousko-německé hranici. Startuje se ze severně orientované sjezdovky jižně od města. Na start se dostaneme lanovkou za cca 11 Eur. Je to místo s vlastním mikroklimatem, které je chráněno před silnými větry vysokými horami kolem sebe. Místní lidé říkají, že statisticky tady jde létat více dní v roce, než kdekoli jinde v severních Alpách.

Údolí Pinzgau (mezi Salzburgem a Innsbruckem): Údolí se táhne od východu na západ od městečka Krimml až k Zell am See a je velmi známé pro svou kvalitní termickou aktivitu. Nad hřebenem se dá letět poměrně jednoduše přes 50km tam a to samé zpátky. Na start ve výšce okolo 2000m se dostaneme lanovkou za cca 21Eur na den i se startovními poplatky. Přistání je na rozlehlých loukách v údolí.Díky jednoduchým startům i přistání je výlet vhodný i pro začátečníky. Dle počasí a situace pravděpodobně výlet nakombinujeme ještě s létáním v Greifenburgu.

Greifenburg- je rušné městečko v rakouských Korutanech, nacházející se na jižním svahu údolí mezi Spittalem a Lienzem. Již mnoho let je tento terén vyhledáván pro exclusivní termické létání paraglidingovými nadšenci z celé Evropy. Po nastoupání v termice se naskytne výhled na široké údolí s mnoha možnostmi pro bezpečné přistání, skalnaté štíty, lesy a křišťálově jasné jezero se vstupem zdarma pro ubytované v místním padáčkářském kempu.

Tolmin- hory v této oblasti dosahují výšek přes 2000m. Většina místních startovišť neleží sice v závratných nadmořských výškách, ale úzká a hluboká údolí, dávají zdejším terénům neobvykle velká převýšení. Spolu se strmými nasluněnými svahy jsou tak mohutnými zdroji termických proudů.Dna úzkých údolí jsou naštěstí rovná jako stůl a lze na nich najít dostatek prostoru pro bezpečná přistání. Podél jižních svahů, táhnoucích se příznivě od východu na západ, se dají létat dlouhé přelety s návratem, popřípadě přeskakovat z jednoho údolí do druhého a pokračovat stále dál, ke svému vysněnému „kilečku“.

Ubytovaní budeme v jednom z místních kempů.

Nezávazná přihláška

nebo volejte: 603 909 296

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím