Castelluccio

Castelluccio je velmi známý paraglidingový terén, který se nachází asi 100km SV od Říma. Na jaře tu relativně dlouho leží sníh a v zápětí se často dělají bouřky a tak je léto a začátek podzimu pro létání takřka ideální.

Jde o relativně vysoko (1300m) položený sopečný kráter s travnatým porostem, což je velmi vhodné především pro ty, kteří mají něco proti stromům a keřům. Startovat se dá úplně odevšad, tedy je jedno odkud vítr fouká, startovačky jsou takřka školní a to samé platí i o přistání na dně kruhového údolí o průměru 6 kilometrů. Ale proč si nepřistát přímo u stanu? Nemusí se tady nikdo bát žádných záludných údolí a turbulencí s nimi spojenými. Termika zde funguje již od brzkého dopoledne a večer je někdy problém i přistát díky nahřátému údolí, nad kterým se dá s přehledem vozit až do setmění.

Protože Castelluccio je vzdálené zhruba 1400 km od Prahy, můžeme si cestu tam rozdělit na dvě fáze s létáním na Lijaku, Medunu nebo Bassanu, to podle toho, kudy povede naše trasa a jaké bude počasí. A protože naše cesta povede také po pobřeží, můžeme si užít i krátkou koupačku v moři.

Kdysi se dalo kempovat přímo v kráteru, situace se ale rok od roku mění a tak uvidíme, jestli to bude opět možné nebo jestli zajedeme do nedalekého campingu. Je potřeba však počítat, že budeme v poměrně velké nadmořské výšce a v noci tu bude, i když je léto, poměrně chladno. Pokud by nám nepřálo počasí, máme možnost koupačky k moři (San Benedetto del Tronto), po cestě jsou termály (Acquasanta Terme – ale v tom vedru :-) ?

Více upřesňujících informací ke každému odjezdu v infomailu, nejpozději tři dny před plánovaným odjezdem - termíny a místo berte jako náš záměr a jsou orientační. V případě nepříznivé předpovědi počasí se pokusíme najít náhradní cílovou destinaci nebo akci posuneme a počkáme na lepší předpověď počasí.

Nezávazná přihláška

nebo volejte: 603 909 296

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace Rozumím